לייעוץ אישי

שילחו לנו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם

לייעוץ אישי 050-2711198

כל מה שצריך לדעת על שוק ההון (הקורס המקיף ביותר)

קורס מבוא נרחב במגוון תחומי שוק ההון. במהלך הקורס נלמד לעומק על שוק ההון ונכיר את הכוחות הפועלים בו. נלמד על שלל המכשירים הפיננסים ונבין את הדינאמיקה ומערכת יחסי הגומלין בין השווקים השונים.

המרצה: מר עידו חדד
עדכון אחרון: 3/2018
דרישות קדם: אין
כל מה שצריך לדעת על שוק ההון (הקורס המקיף ביותר)
790
1,185
הקורס כולל:
23:07 שעות של שיעורי וידאו מקצועיים
תמיכה צמודה ל 12 חודשים
צפייה ממחשב, טאבלט או סלולרי
בניית תוכנית לימודים אישית

7 ימים החזר כספי מובטח

תוכן הקורס

hh:mm
פרק 1 מבוא לשוק ההון
שוק ההון והגופים המוסדיים הפועלים בו, ניירות ערך וכיצד הם מונפקים, כיצד פועלת הבורסה בתל אביב ומהן בורסות העולם החשובות.
פרק 2 כסף
מהו כסף וכיצד הוא מיוצר, ההיסטוריה של הכסף, הבנק המרכזי ושיטת הבנקאות ברזרבה חלקית
פרק 3 מבוא להשקעות
היצע מול ביקוש, הכנסה הונית או פירותית, מהי תשואה מצטברת וכיצד ניתן לנצל אותה בתיק השקעות? מה הקשר בין תשואה לסיכון? מהם נכסים, מכשירים, מוצרים ונכסים פיננסים חסרי סיכון? כיצד לקרוא גרפים ולהבין את ספר הפקודות? מה ההבדל בין פקודות שוק להגבלת שער?
פרק 4 אינפלציה
מהי אינפלציה וכיצד היא משפיעה על שוק ההון? מהי דפלציה וכיצד היא משפיעה על השוק ההון? מה ההבדל בין ערך ריאלי לנומינלי? ההבדל בין פיחות לייסוף בשער המטבע? מהו מדד המחירים לצרכן?
פרק 5 ריבית
מהי ריבית וכיצד היא משפיעה על שיקולי ההשקעה של המשקיעים ועל שער המטבע? מהן סוגי הריבית? מהי מדיניות מוניטרית, וכיצד מחשבים ערך נוכחי ועתידי?
פרק 6 מטבע חוץ
מהו מטבע חוץ? כיצד פועל שוק המטבעות הבינ"ל? כיצד שערי המטבעות משפיעים על המשקיעים? מה ההבדל בין ייסוף לפיחות במטבע? אלו גורמים משפיעים על שערי המטבעות?
פרק 7 אגרות חוב
מהן אגרות חוב? תשואה לפדיון, תשואה מול סיכון, טווח לפדיון, כיצד מחושב מחיר האג"ח, ערך מתואם, מק"מ – מלווה קצר מועד, אג"ח ממשלתיות , אג"ח קונצרנייות, מדיניות תשלום האג"ח, דרוג האג"ח, הנפקה, מח"מ – משך חיים ממוצע, צפי הריבית, צפי האינפלציה.
פרק 8 אגרות חוב להמרה
אגרות חוב שניתן להמיר אותן למניות רגילות של החברה המנפיקה. מהי פרמיית המרה מיידית? מהו שווי מנייתי של אגרת חוב להמרה? מה ההבדל בין מסלול ההמרה (מנייתי) למסלול הפדיון (אג"חי)?
פרק 9 מניות
מהי מניה? מהם סוגי המניות השונים? כיצד מחשבים שווי שוק של חברה? מה ההבדל בין הון מניות רשום למונפק? מהו דיבידנד ומיהם בעלי העניין והשליטה בחברות ציבוריות? מהם מדדי מניות וכיצד הם מייצגים את שוק המניות? מהי חלוקת שוק המניות על פי ענפים ותעשיות?
פרק 10 קרנות השקעה
מהן קרנות נאמנות? כיצד מחשבים את שווי יחידות ההשתתפות? מהן סוגי קרנות הנאמנות השונים? מה ההבדל בין קרנות מתמחות לקרנות מחקות או קרנות אינדקס? מה ההבדל בין קרנות סל (ETF ) לתעודות סל (ETN)? מהן קרנות גידור?
פרק 11 נגזרים
מהן אופציות, ומה ההבדל בינן לבין אופציות מעו"ף? מה ההבדל בין אופציות אמריקאיות לאירופאיות? מהם סוגי האופציות השונים? מהו מחיר המימוש וכיצד מתמחרים אופציות? מהם חוזים עתידיים? במה ניתן לסחור בחוזים עתידיים? מה ההבדל בין חוזי FUTURE ל-?FARWARD מהם חוזי הפרשים?
פרק 12 סחורות
כיצד ניתן לשלב בסחורות בתיק ההשקעות? מהם סוגי הסחורות השונים להשקעה? כיצד מחירי הסחורות משפיעים על האינפלציה והצמיחה? האם הזהב ונפט משמשים כנכסים פיננסים?
פרק 13 נדלן כנכס פיננסי להשקעה
כיצד ניתן להשקיע בנדל"ן כנכס פיננסי? מהן קרנות השקעה בנדל"ן ומה ההבדל בינן לבין קרנות ריט? כיצד הריבית משפיעה על מחירי הנדל"ן?
פרק 14 מוצרים פנסיונים
מהם מוצרי חיסכון פנסיונים? מהי קרן פנסיה מקיפה? כיצד מחושבת הפנסיה ומהו מקדם הקצבה? מהן קופות חיסכון לטווח ארוך? מהו ביטוח מנהלים חדש? מה ההבדל בין קופות גמל לחיסכון לבין קופות גמל להשקעה? מהן יתרונות ההשקעה בקרנות השתלמות?

בדרך כלל נקנה עם


רוצים לדבר איתנו?
השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם